Poznaliśmy finalistów Pucharu Włoch

12 czerwca we Włoszech futbol powrócił do życia. Przed wznowieniem rozgrywek ligowych rozpoczęto od przeprowadzenia spotkań rewanżowych Pucharu Włoch. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Juventusu i Milanu. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1 po bramkach Cristiano Ronaldo i Ante Rebicia. Tym razem obaj panowie stali się niejako antybohaterami spotkania. Portugalczyk zmarnował rzut karny, a Chorwat chwilę później obejrzał czerwony kartonik. Drugi pojedynek nie przyniósł nam ani zwycięzcy, ani bramek. Rezultat 0:0 był korzystny dla drużyny gospodarzy, dzięki bramce zdobytej na San Siro w finale obejrzymy Starą Damę.

Dzisiaj na Stadio San Paolo zespół Napoli podejmował Inter Mediolan. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się triumfem podopiecznych Gennaro Gattuso po bramce Fabiana Ruiza. Rewanż zaczął się od niespodziewanego zdarzenia. Już w 2 minucie po kuriozalnej bramce Christiana Eriksena prowadzenie objęli goście. Duńczyk bezpośrednio z rzutu rożnego zaskoczył Daniela Ospinę, który po kiepskiej chwilowej dyspozycji został zmuszony do wyjęcia piłki z szatni. Dla ekipy gospodarzy nie był to wymarzony początek, lecz nie poddawali się i tuż przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Po szybkim kontrataku piłka wpadła do bramki po uderzeniu Driesa Mertensa. Do końca meczu gospodarze zdołali utrzymać remisowy wynik i awansowali do finału.

Stara Dama i Azzurri w finale Pucharu Włoch zmierzyły się w 2012 roku. Wówczas zwycięstwo odniosło Napoli po bramkach Edinsona Cavaniego i Marka Hamsika. Jak będzie tym razem?